Blogger news

iletisim

2012 KPSS-Lisans Sınav Giriş Yerleri

KPSS 2012
7 Temmuz 2012 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (Lisans) sınav giriş yerleri belli oldu. 
>KPSS-Lisans Cumartesi Sabah Oturumu (CS) saat 09.30'da başlayacak.
>KPSS-Lisans Cumartesi Öğleden Sonra (CÖS) Oturumu saat 14.30'da başlayacak.

>Sınav giriş bilgilerini görüntülemekte zorluk çeken arkadaşlarım için bir yol haritası çizmek istiyorum:
1. Yukarıda verdiğim linke tıklayarak aday işlemleri menüsüne ulaşın.
2. Sağda çıkan panelden T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.
3. Açılan sayfada "İşlem Yapmak İstediğiniz Aktif Sınav" başlıklı bölmeden "KPSS-Lisans" seçeneğini işaretleyin ve "Tamam"a basın.
4. Açılan sayfada sol menüde "Sınav Giriş Bilgilerim" linkine tıklayın ve sınav oturumunu seçin. (Cumartesi Sabah(CS) ve Cumartesi Öğleden Sonra(CÖS) gibi..). 
5. İşlemimiz bu kadar arkadaşlar. Sınava girecek tüm arkadaşlara ve bana :) başarılar diliyorum. İnşallah her şey hakkımızda hayırlı olur.

BASIN DUYURUSU
(29 Haziran 2012)
2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi
2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde Cumartesi sabah, Cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda il merkezleri ile Lefkoşa’da yapılacaktır.
Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 29 Haziran 2012 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden başvuru yaptıkları her oturum için ayrı ayrı edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili oturumda yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. İlgili oturuma ait Sınava Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. 
Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI

Arama sözcükleri: 2012 Kpss Lisans sınav giriş yerleri belli oldu, 2012 kamu personeli seçme sınavı giriş yerleri, kpss 2012 sınav giriş bilgileri.
Sonrakİ Yazı
« Öncekİ Yazı
Öncekİ Yazı
Sonrakİ Yazı »