Blogger news

iletisim

2012 ÖMSS/KURA Aday Tercihlerinin Alınması

2012 ÖMSS/KURA ile Özürlü memur yerleştirme: Tercihlerin nasıl yapılacağı ÖSYM tarafından basın duyurusuyla bildirilmiştir. ÖSYM basın duyurusu aşağıda yayınlanmıştır.
BASIN DUYURUSU
 (12 Temmuz 2012)
2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme:
Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadrolarına
Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması  
  “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca yapılan 2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır.
Bu amaçla hazırlanan 2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda, İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır.
 Tercih Kılavuzu, 11 Temmuz 2012 tarihinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

Adaylar tercihlerini, 11-20 Temmuz 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde bulunan “TERCİHLER” alanından yapacaklardır. İsteyen adaylar tercihlerini ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinde, 3,00 TL Tercih Hizmeti Ücreti ödeyerek de yaptırabilirler. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. 
2012-ÖMSS/KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.
 
ÖSYM BAŞKANLIĞI

Arama sözcükleri: 2012 ömss tercihleri nasıl yapılacak? 2012 ömss-kura ile özürlü memur yerleştirme tercihleri nasıl/nereden yapılacak, memur yerleştirmerleri, ömss hakkında bilgi,özürlü memur yerleştirmesi nasıl olacak?.
Sonrakİ Yazı
« Öncekİ Yazı
Öncekİ Yazı
Sonrakİ Yazı »